Atbildīga aizņemšanās – kredīti

NaudaLiela daļa kredītu devēji ir gatavi izsniegt aizdevumu gandrīz katram kredītu ņēmējam, kurš ir spējīgs uzrādīt kaut nelielus oficiālus ikmēneša ienākumus. Tieši tāpēc atbildība par godprātīgu kredīta ņemšanu un citu finanšu darījumu veikšanu ir ne tikai no kredītu devēju puses, bet arī no kredītu ņēmējiem.

Ātrais kredīts un citi nelieli aizdevumu un to veidi Latvijā ir populāri jau vairāk kā 10 gadus. Sākotnēji gan atbildīga aizņemšanās nebija iekopta, taču laika gaitā kredītu ņēmēji ir kļuvuši apzinīgāki un aizņemas tikai tad, kad skaidri apzinās, ka ir spējīgi naudu atmaksāt. Iespējams, ka kredītu ņēmēji atbildīgāk aizņemas kredītus tāpēc, ka aizdevumu kompānijas ir ierobežojušas aizdevuma ņemšanas vecumu. Ja kādreiz gandrīz visas ātro kredītu kompānijas Latvijā piedāvāja saņemt aizdevumu no 18 gadiem, tad tagad tas ir iespējams tikai no 19,20 vai pat 21 gada vecuma. Neskatoties uz vecuma ierobežojumu, kas būtiski ietekmē atbildīgu aizņemšanos, ātro kredītu kompānijām ir izveidots kopīgs reģistrs par visiem bezatbildīgajiem kredītu ņēmējiem. Tas palīdz izvairīties no atkārtotas naudas aizdošanas tiem cilvēkiem, kuri iepriekš nespēja atmaksāt aizdevumu un aizņēmās bezatbildīgi. It dažādi kredītu veidi. Katrs paredzēts citām vajadzībām.

Pirms aizņemšanās ir svarīgi iepazīties ar citiem kredītu veidiem un tad izvēlēties sev piemērotāko. Patēriņa kredīts, kas paredzēts uz laika posmu no 3 mēnešiem līdz 24 mēnešiem, to varat lietot, lai veiktu kādu lielāku pirkumu, veiktu mājokļa uzlabojumus un dažādus remontdarbus, taču ja vēlaties atpūtu, tad var aizbraukt kādā patīkamā ceļojumā uz siltākām zemēm. Patēriņa kredīts parasti ir dārgāks, taču ne %, bet gan summas apmērā salīdzinot ar ātro kredītu. Izdevīgākais patēriņa kredīts Jums noteikti būs bankā, jo banka vienmēr piedāvās visizdevīgākos aizdevuma procentus.

Pirms aizņemšanās gan padomājiet, cik lielu summu Jums vajag, lai nav tā, ka mazliet pietrūkst. Dažreiz labāk paņemt vairāk, lai var sadarīt nepieciešamos darbus bez grūtībām. Bankas un nebanku kredītu devēji piedāvā overdrafta aizdevumu, kas ir īstermiņa aizdevums, parasti mazās naudas summās un tiek piešķirts tad, kad kontā vairs nav naudas. Overdrafta aizdevuma apjoms tiek vērtēts ņemot vērā jūsu ikmēneša ienākumus. Overdrafts ir izdevīgs aizdevuma veids tad, kad Jums ir nepieciešama nauda steidzami un iespējams, ka aizdevums ir nepieciešams atkārtoti. Overdrafta aizdevums ir lielisks veids kā aizņemties vairāk kāvienu reizi un atmaksāt tad, kad tas ir iespējams. Ātrais kredīts bez procentiem ir izdevīgs, tāpēc overdrafta vietā ieteicams lietot ātro kredītu.

Post Navigation